ClimateQuest
lobių iššūkis

Ieškok paslėptų lobių (geocach’ų), atrask naujas vietas ir kartu sužinok daugiau apie klimato kaitą

Kaip žaisti ClimateQuest?

2. Ieškok klimato maršruto lobių (geocach'es) ir rink juose paslėptas monetas
3. Dalinkis savo įspūdžiais socialiniuose tinkluose su žyma #climategameon

Tvarumo kregždutė

Žaidžiantys geocach mane atpažįsta kaip Travel Bug (“keliaujatį vabalą”). Mano misija – tvariai apkeliauti Europą: traukiniu, autobusu, dalinimosi platformos automobiliu, dviračiu arba žygiuojančiojo pėsčiomis kuprinėje!

Ar suradę lobį prie monetų radote ir kregždę? Tada padėkite jai įgyvendinti jos didžiausią norą – netaršiu būdu nukeliauti į kitą šalį. Geriausia, jei kregždutę paslėptumėte kitame klimato kaitos maršruto lobyje, kurių taip pat yra Latvijoje, Bulgarijoje, Rumunijoje, Vokietijoje, Slovakijoje, Vengrijoje ir Čekijoje. Nepamirškite keliauti tvariai – kregdžutė jau prisiskraidė, dabar nori pabūti traukiniuose ir autobusuose 😉

Papasakokite apie savo įspūdžius ieškant lobių ir žymėkite savo istoriją grotažymėmis #climategameon ir #climatequest.

swallow

Projektas “Game On! Neleisk klimato kaitai užbaigti žaidimo” yra 10-ies partnerių iš 8 Centrinės ir Rytų Europos šalių iniciatyva. Šio projekto tikslas – paskatinti veikti jaunus žmones ir reaguoti į klimato kaitos keliamą grėsmę žmonijos egzistavimui. Šis projektas galėjo būti įgyvendintas todėl, kad finansavimą jam skyrė Europos Plėtros, švietimo ir sąmoningumo ugdymo programa DEAR (Development Education and Awareness Raising).

Klimato kaita ir bioįvairovė

Kregždė, ClimateQuest lobių paieško žaidimo talismanas, realybėje taip pat yra viena iš rūšių, kuriai kenkia klimato kaita.

Kaip?

Migruojančių paukščių rūšys yra stipriai priklausomos nuo gamtos siunčiamų ženklų, tai yra pavasario požymis, šaukiantis kelti sparnus. Tačiau veikiant klimato kaitai pavasaris, ypač į šiaurinį pusrutulį įsiveržia maždaug mėnesiu anksčiau, nei būdavo įprasta prieš šimtmetį. Tai reiškia, jog paukščių sugrįžimas į gimtinę ir jiems tinkamo maisto (vabalų, vabzdžių) atsiradimas jau nebevyksta vienu metu. Dėl šios priežasties, kai kurioms rūšims tampa sudėtinga išmaitinti savo jauniklius, nes jų pagrindinio maisto, pavyzdžiui, vikšrų, tokiu metu dar nėra.

Jei nori daugiau sužinoti apie klimato kaitos padarinius įvairioms rūšims ir bioįvairovei apskritai, sek paskyrą @climategameon