geocachingová výzva ClimateQuest

Hledej skryté kešky, objevuj nová místa a nauč se více o klimatické změně.

Jak hrát ClimateQuest?

2. Hledej kešky a sbírej coiny
Sdílej s ostatními #climatequest #climategameon

Udržitelná vlaštovka

Zkušené kačerky a kačeři, tedy hráčky a hráči geocachingu, mě znají jako Travel Bug. Mým cílem je cestovat po Evropě udržitelným způsobem: vlakem, autobusem, spolujízdou, na kole nebo pěšky!

Našli*y jste při hledání kešek vlaštovku? Pomozte jí k naplnění jejího cílu tak, že ji přepravíte do kešky v jiné zemi. Vaší společnou misí je cestovat co nejvíce udržitelně.

Sdílej své zážitky na sociálních sítích s #climategameon #climatequest

swallow


Projekt “Hra o klima! Na tahu před změnou klimatu” je iniciativa společenství deseti partnerů z osmi zemí střední a východní Evropy, který má za cíl aktivizovat mladé lidi po celém světě a umožnit jim reagovat na zásadní hrozby, které změna klimatu představuje pro budoucnost lidstva. Tento projekt je možné uskutečnit díky spolufinancování z programu Rozvojového vzdělávání a zvyšování informovanosti (DEAR).

Klimatická změna a biodiverzita

Vlaštovka, maskot výzvy ClimateQuest, je jedním z mnoha druhů ohrožených změnou klimatu.

Jak?

Migrace ptačích druhů je silně závislá na environmentálních podnětech. Vlivem měnícího se klimatu přichází jaro na severní polokouli již dnes téměř o měsíc dříve, než tomu bylo před 100 lety. To znamená, že načasování příletu migrujících druhů a dostupnost potravy již nejsou v harmonii. Ptáci tak mají čím dál větší problém vychovat svá mláďata, protože potrava, na kterou spoléhají, jako například housenky hmyzu, už nemusí být v potřebném čase k dispozici.

Zjisti víc o tom, jak klimatická změna ovlivňuje biodiverzitu a sleduj @zemenataliri a @climategameon