Skip to main content

Rokasgrāmata

Idejas, kā rīkot dabai un klimatam draudzīgu pasākumu, tiek pētītas, komunicētas un iedzīvinātas jau labu laiku. Šādas prakses ir saistošas vides organizācijām, pasākumu rīkotājiem un visdažādākajiem uzņēmumiem, kā arī aktuālas mediju telpā. Ņemot to vērā, mēs, Latvijas Dabas fonds, projekta «Game On: Neļausim klimata pārmaiņām uzvarēt!» ietvaros esam rokasgrāmatā apkopojuši ieteikumus dabai un klimatam draudzīga pasākuma rīkošanai. To pamatā ir arī mūsu pieredze un ekspertu zināšanas. Mēs ceram, ka šie ieteikumi rosinās vispusīgi izvērtēt pasākumu rīkošanas gaitu, darba posmus un palīdzēs rūpīgāk pārdomāt to norisi!

Lejupielādējiet rokasgrāmatu šeit

Ieteikumi ir veidoti, galvenokārt domājot par brīvdabas festivālu vajadzībām un ietekmēm. Taču liela daļa to būs noderīgi arī cita tipa pasākumiem, jo ir daudz izaicinājumu, ar kuriem saskaras gan koncertu organizatori, gan arī konferenču, kāzu vai sporta spēļu rīkotāji. Tie būs lietderīgi gan pasākumu producentiem, gan dažādiem iesaistītajiem cilvēkiem – māksliniekiem, ēdinātājiem, tirgotājiem, teritorijas uzkopējiem, pasažieru pārvadātājiem, tehniskajiem darbiniekiem, pasākumu telpu saimniekiem, komunikācijas speciālistiem, sponsoriem un pašvaldībām, kuru teritorijā pasākumi notiek.

Rokasgrāmatā ieteikumi ir izkārtoti piecās sadaļās: ēdināšanas, atkritumu, enerģijas un ūdens, transporta un vietas. Par katru no tām nepieciešams domāt pasākumu plānošanas un rīkošanas gaitā. Aicinām lejupielādēt rokasgrāmatu un iedvesmoties dabai un klimatam draudzīga pasākuma organizēšanai!