Skip to main content

Tvaraus renginio gidas


Idėjos, kaip organizuoti gamtai ir klimatui draugišką renginį, generuojamos ir praktiškai įgyvendinamos jau kurį laiką. Tokia praktika aktuali aplinkosaugos organizacijoms, renginių organizatoriams ir įmonėms, taip pat gali padėti patraukti žiniasklaidos dėmesį. Atsižvelgdama į tai nevyriausybinė organizacija Latvijos gamtos fondas, įgyvendindama projektą „Game On: neleiskime klimato kaitai nugalėti!“ (Lietuvoje – „Klimatosūkis“) paruošė rekomendacijas, kaip organizuoti gamtai ir klimatui draugiškus renginius. Jos pagrįstos paties Latvijos gamtos fondo aplinkosaugos specialistų, Latvijoje vykstančių festivalių organizatorių patirtimi. Tikimės, kad šios rekomendacijos motyvuos visapusiškai įvertinti būsimą renginį ir padės įprastus, metai iš metų kartojamus procesus pakeisti tvaresniais, draugiškesniais aplinkai.

Parsisiųsti Tvaraus renginio gidas čia

Rekomendacijos parengtos, daugiausia atsižvelgiant į festivalių po atviru dangumi poreikius ir poveikį aplinkai. Tačiau didelė dalis patarimų bus naudinga ir kitokio pobūdžio renginiams, nes su daugybe iššūkių susiduria tiek koncertų, tiek konferencijų, vestuvių ar sporto varžybų organizatoriai. Rekomendacijos bus naudingos tiek renginių prodiuseriams, tiek kitų sričių renginių darbuotojams – atlikėjams, maisto tiekėjams, prekybininkams, teritorijų tvarkytojams, keleivių pavežėjams, techniniams darbuotojams, renginių patalpų savininkams, komunikacijos specialistams, rėmėjams ir savivaldybėms, kurių teritorijoje vyksta šie renginiai.

Tvaraus renginio organizavimo gidas suskirstytas į penkias pagrindines temas: maitinimas, atliekos, energija ir vanduo, transportas ir vieta. Renginių organizatoriams svarbu apgalvoti kiekvieną iš šių kategorijų atskirai, todėl rekomendacijos suskirstytos į tokias sritis. Kviečiame parsisiųsti gidą ir gauti įkvėpimo suorganizuoti tvaresnį renginį!